Vyhledávání


Kontakt

APARTMÁNY K68
Krásná 68
Bratříkov
46821

777261057

E-mail: natasamild@gmail.com

Tipy na výlety

 
V okolí je mnoho výletních tras, které vás zavedou třeba na rozhlednu Černá Studnice  ( 869 m) vzdálenou asi 4 km, odkud je  krásný výhled na jih do Českého Ráje  na Kozákov  (744 m ), Tábor, Trosky. Na západ , kde jsou Lužické hory s dominantním 1012 m vysokým Ještědem, na Javorník ( 684 m),  ale také na Bezděz (604 m). Na severu např. Žulový vrch (749 m.m), Brdo (877 m) , Královka (859 mm). Černá hora (1083 m)  na východě spolu s Jizerou (1124 m) také polský Stog Izerski 1105 m a Wysoka Kopa 1126 m.
 
Vrch Černá Studnice na kterém stojí od roku 1905 chata s rozhlednou je oblíbené místo turistů, cyklistů, houbařů, lyžařů, sáňkařů.
Až do konce 19. století býval tento vrcholek prázdný. Až v roce 1885 Německý horský spolek pro Ještědské a Jizerské hory upravil a zpřístupnil malou kamennou skalku na vrcholu, která nabízela kruhový výhled z Černostudničního hřebene. Pod ní byla vybudována malá „Jizerskohorská botanická zahrada", kterou si můžete v obnovené podobě prohlédnout i dnes. 
 
 
   MUZEUM   ŽELEZNÝ BROD
 

Muzeum vzniklo ve druhé polovině 19. století. Cílem bylo uchovávat a ochraňovat historické památky spojené s historií a kulturou města a jeho běžným životem.  Poslání muzea se během let nezměnilo, jenom rozšířilo svou působnost na celý region Železnobrodska. Zaměřuje se především na dokumentování histirie a současnosti s důrazem na zdejší sklářskou výrobu.
 
Městské muzeum je rozděleno do dvou částí sklářské expozice a národopisné expozice Běliště.

 

Památková rezervace Trávníky

V Železném Brodě ve starobylé části města zvané Trávníky se představí památky lidové architektury, které si zachovali starobylý podkrkonošský ráz. Všechny roubené a klasicistní stavby byly postaveny na přelomu 18. a 19. století. Většina domů nese jména dle původních obyvatel domu. Objekty jsou v majetku soukromníků a nelze si je prohlédnout i zevnitř. Trasa je dlouhá necelý 1 km.
Trávníky jsou situovány nad soutok řeky Jizery a potoka Žernovník.

 

 

    LIBEREC